سرور مجازی خارجی چیست؟

سرور مجازی خارجی به سرور مجازی ای گفته می شود که میزبانی سرور اصلی آن در خارج از ایران (یعنی آلمان، فرانسه، کانادا، امریکا، سنگاپور، امارات و…) می باشد. سرور مجازی خارجی مزایا و ویژگی های منحصر به فردی دارد که در این مقاله میخواهیم همه ی آن ها را به صورت خلاصه توضیح دهیم.

در پشتیبانی میهن هاستینگ برای سرور مجازی خارجی ابتدا نرم افزار شما تجزیه و تحلیل می شود. همچنین در صورت نیازReboot هم برای شما عزیزان انجام می شود. برای کسانی که قصد دارند از امکانات و سرویس های خاصی که در خارج از کشور می باشد استفاده کنند، مانند سرویس های گوگل (ادوردز، گوگل پلی، ادموب و…) مناسب ترین حالت می باشد. در ادامه به ویژگی های سرور مجازی خارجی می پردازیم و قیمت های خرید سرور مجازی خارج از ایران را به صورت مجزا در جدول مشخص می کنیم. با میهن هاستینگ همراه باشید.

سرور مجازی خارجی

بعضی از کاربران به اشتباه به جای سرور مجازی خارجی از VPN برای دسترسی به این امکانات استفاده می کنند. این کار ممکن است منجر به بسته شدن اکانت شما بشود. زیرا VPS دارای یک آدرس فیزیکی ثابت می باشد و سرویس هایی که ایران را تحریم کرده اند، نمی توانند پی به این موضوع ببرند که این کاربر از داخل ایران است. زیرا هربار برای دسترسی به اکانت خود با همان سرور مجازی خارجی متصل می شوند. اما در VPN ممکن است منطقه ی اتصال متفاوت باشد. بنابراین گوگل آن اکانت را فیک می داند و بلاک می کند.

اگر تجارتی دارید که خارج از کشور است و یا کاربران هدف شما داخل ایران نیستند، حتما از سرور مجازی خارج از کشور استفاده کنید.
برای خرید سرور مجازی خارج از ایران و مشاوره رایگان همین الان تماس بگیرید.

شماره تماس

۰۲۱-۲۲۸۵۸۳۳۵​

ویژگی سرور مجازی خارجی و کاربرد آن

– پهنای باند وسیع: سرور مجازی خارجی دارای پهنای باند بسیار وسیعی می باشد. همانطور که گفته شد میزبانی سرور مجازی خارجی در خارج از ایران است. بنابراین کیفیت شبکه ی آن بسیار بالا است و با پهنای باند بسیار قدرتمندی ارائه می شود. به کاربرانی که صاحب سایت هایی هستند که دانلود و آپلود از سراسر دنیا را دارند پشنهاد می شود از سرور مجازی خارجی استفاده کنند.

– دسترسی و استفاده از کلیه اطلاعات جهان: وقتی با ip کشور های دیگر کار می کنید، تحریم نیستید. بنابراین بدون هیچ محدودیتی می توانید کار خود را پیش ببرید.

– وجود سخت افزار های به روز تر: سخت افزار در خارج از ایران بسیار ارزان تر از ایران می باشد. همیشه در دیتاسنتر های معتبر جهان به روز ترین سخت افزار ها (از جمله هارد و…) استفاده می شود. این قضیه در کیفیت سرور مجازی خارجی به شدت تاثیر می گذارد.

 بستر مناسب تر جهت سرویس دهی: به دلیل اتصال به زیر ساخت ها ی مخابراتی با کیفیت و پایدار و همچنین استفاده از سخت افزارهای با کیفیت تر، بستر مناسبی برای سرویس دهی به وجود می آید.

– ارتباط بهتر و سریعتر با سرویس های مختلف: به طور مثال سرویس های رتبه سنجی مانند گوگل. سرویس های گوگل به سایت هایی که بر روی سرور مجازی خارجی راه اندازی می شوند، رتبه ی seo بهتری می دهد.

علاوه بر این ویژگی های مثبت سرور مجازی خارجی معایبی هم دارد. مثلا در هنگام بروز اختلال در شبکه اینترنت داخل ایران، سرعت سرور مجازی خارج از کشور به شدت کند می شود. در چنین مواقعی وب سایت هایی که از سرور مجازی ایران استفاده کرده اند بدون مشکل به کار خود ادامه می دهند.

به دلیل فشار های سیاسی و اقتصادی که در کشور وجود دارد، احتمال هرگونه تحریم از سمت دیتاسنتر ها در سرورهای مجازی خارجی از کشور وجود دارد. همانطور که گفته شد به دلیل بعد مسافت، سرعت سرور مجازی خارج از کشور کمتر از سرور مجازی ایران است. همانطور که گفته شد به دلیل بعد مسافت، سرعت vps خارج از کشور کمتر از سرور مجازی ایران است. هزینه ی آن هم چون بر اساس قیمت دلار می باشد، ثبات ندارد و به مراتب گران تر از سرور مجازی داخل ایران می باشد. دسترسی به vps خارجی تنها از طریق اینترنت امکان پذیر است. اما در vps ایرانی اگر اینترنت دچار اختلال شود باز هم دسترسی به اطلاعات امکان پذیر می باشد.

سرور مجازی خارج از کشور

ترافیک مصرفی در ابتدای هر ماه میلادی صفر می‌گردد و به تاریخ تمدید سرور بی‌ارتباط می‌باشد.
 درصورت نیاز به ترافیک بیشتر، لطفا با بخش فروش تماس بگیرید.
 امکان پرداخت بیش از یک ماه نیز فراهم است.
 در صورت زیاد بودن سفارش ها حداکثر مدت تحویل سرور ۴۸ ساعت می باشد.
 تنظیمات اولیه فضای بکاپ توسط واحد فنی انجام می شود اما تایید صحت بکاپ گرفته شده بر عهده مشترک می باشد.
 این سرویس‌ها برای راه‌اندازی VPN مناسب نمی‌باشد.
 در صورت نیاز به سرور خاص که در لیست بالا وجود ندارد، لطفا با بخش فروش تماس حاصل فرمایید.
 هزینه‌ی فوق فاقد هزینه‌ی مدیریت نرم‌افزاری می‌باشد،‌ درصورت نیاز این هزینه به‌صورت مجزا دریافت می‌گردد.

 

یکی از مواردی که لازم است برای انتخاب بین سرور مجازی خارجی و سرور مجازی ایرانی در نظر بگیرید، سرعت بارگذاری سایت می باشد که قطعا سرعت بارگذاری در سرور مجازی خارج از کشور به دلیل بالا بودن دسترسی به منابع بیشتر است.

خدمات ارائه شده توسط میهن هاستینگ:

پشتیبانی نرم افزار شامل رسیدگی به درخواست های داده شده مربوط به سیستم عامل، مجازی ساز، نرم افزار های نصب شده در سرور مجازی، کنترل پنل و تنظیمات دیگر نرم افزاری است. خدماتی که میهن هاستینگ برای پشتیبانی نرم افزاری سرور مجازی خارجی در نظر گرفته است شامل موارد زیر می باشد. این قسمت جهت شفاف سازی تعهدات ما به شما می باشد.

نصب نرم افزار با تنظیمات پیش فرض: نصب و پیکربندی به صورت پیش فرض است. یعنی نرم افزار ها را با گزینه ها و انتخاب های پیش فرض نصب می کند. نصب فقط از طریق نرم افزارهای مدیریت بسته های استاندارد سیستم عامل انجام می شود. اگر کنترل پنل در سرور نصب شده باشد، فقط از روش های استاندارد و مورد استفاده ی کنترل پنل برای نصب نرم افزار ها استفاده می شود.

پیکربندی و انجام تنظیمات پیشرفته: این قسمت شامل هرگونه پیکربندی و تنظیم فراتر از قسمت بالا ( نصب نرم افزار با تنظیمات پیش فرض) می باشد. مثلا به روز رسانی و اعمال تغییر در تنظیمات فایروال، نصب گواهی SSL، بهینه سازی بانک اطلاعاتی و…

عیب یابی و ارائه راهکار مناسب برای رفع مشکل: بررسی هایی که در این قسمت انجام می شود شامل بررسی سرور، بازبینی log ها، انجام مانیتورینگ و پیدا کردن دلیل از دسترس خارج شدن سرور و غیره می باشد.

به روز رسانی نرم افزار ها: بخش به روز رسانی نرم افزار ها هم مانند قسمت تنظیمات پیش فرض انجام می شود. اما فقط از طریق نرم افزار مدیریت بسته های استاندارد در سیستم عامل انجام می شود. اگر کنترل پنل در سرور نصب شده باشد، فقط از روش های استاندارد و مورد استفاده کنترل پنل برای به روز رسانی نرم افزار استفاده می شود.

علاوه بر این ها امنیت شبکه، مانیتورینگ دائمی شبکه، مانیتورینگ دائمی سرور، بررسی منابع سرور، نصب مجدد، reboot و… هم از جمله خدمات رایگان به شمار می آید.

کلیه ی این خدمات طبق تعهدات به صورت رایگان ارائه می شود. اما در صورتی که درخواست ارائه شده از سوی مشترک در سطح پشتیبانی سرویسش نباشد، خدمات مشاوره شامل دریافت هزینه می باشد.