سرور مجازی ایران چیست؟

سرور مجازی ایران چیست؟

سرور مجازی ایران در واقع سرور مجازی ای است که در داخل ایران میزبانی می شود و اینترنت را از داخل ایران می گیرد. یکی از مواردی که باید در هنگام خرید سرور مجازی به آن دقت کنید، مکان قرارگیری سرور می باشد. 

اگر سرور مدنظر شما در دیتاسنتر های داخل ایران سرویس دهی می شود یا در سرور خارج از ایران، می تواند در نوع سرویس دهی به وب سایت شما تاثیر بگذارد. از این رو مهم ترین بخش در خرید سرور مجازی، انتخاب موقعیت جغرافیایی سرور می باشد. در ادامه به ارزیابی سرور مجازی ایران می پردازیم و ویژگی های آن را ذکر می کنیم تا شما بتوانید در انتخاب سرور مجازی مناسب برای وب سایتتان، بهترین حالت ممکن را در نظر بگیرید.

در صورتی که مطالب بالا را مطالعه کردید اما پاسخ سوال خود را در مورد هاست بکاپ نگرفتید، می توانید با پشتیبانی آنلاین ما تماس بگیرید.

۰۲۱۸۵۸۳۳۵

ویژگی های سرور مجازی ایران چیست؟

۱-  امنیت بالای اطلاعات: همانطور که قبلا در میهن هاستینگ گفته شد، از سرور مجازی ایران می توان در صورت درخواست به عنوان اینترانت استفاده کرد. اینترانت معمولا مورد استفاده ی اداره ها و سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی بزرگ می باشد. این اطلاعات ممکن است شامل اطلاعات حیاتی و مرتبط با منافع ملی باشد. به این گونه سایت ها اکیدا توصیه می شود که برای میزبانی اطلاعات و سایت خود حتما از سرور مجازی داخل ایران استفاده کنند.

توجه کنید در این صورت سایت های خارجی( حتی موتورهای جستجوی کروم) هم باز نمی شود.

 

سرور مجازی ایران میهن هاستینگ

 

۲- سرعت بسیار بالا: اگر سرور مجازی شما داخل ایران باشد، هم سرعت دسترسی به اطلاعات و هم سرعت لود شدن سایت و فایل های شما حدود ۴ برابر بیشتر از حالت معمولی می شود. علاوه بر این ها فایل های شما برای کاربران داخل ایران سریع تر باز ی شود و همچنین دسترسی آن ها به اطلاعات سریع تر می شود. دلیل بهتر بودن سرعت، پایین بودن پینگ و کم بودن بعد مسافت می باشد.  

۳- قابلیت دسترسی به اطلاعات در همه ی شرایط: وقتی اختلال در اینترنت ایران وجود دارد معمولا سرعت نت کند شده و حتی دیگر قادر به دسترسی به بعضی سایت ها که روی سرور مجازی قرار دارند، نیستیم. اما وقتی سرور مجازی شما از داخل ایران باشد شما بدون هیچ مشکلی به سایت دسترسی خواهید داشت.

۴- ترافیک ارزان تر برای کاربران شما: شرکت های بزرگی مانند مخابرات، ترافیک داخل ایران را برای کاربران خود با تعرفه ی ارزان تری در نظر می گیرند. به این ترتیب کاربران برای استفاده از این اطلاعات، روی سرور مجازی شما هزینه ی کمتری پرداخت می کنند!

۵- دسترسی به منابع بسیار بیشتر از سرویس اشتراکی است به همین دلیل سایت شما عملکرد بهتری در زمان بارگذاری دارد.

۶- صرفه جویی در هزینه: از نظر هزینه، خرید سرور مجازی داخل ایران به صرفه تر می باشد و وابستگی کمتری به ارز دارد.

۷-عدم حسایت در خرید لایسنس: در دیتاسنتر های داخل ایران، حساسیت زیادی برای خرید لایسنس وجود ندارد.

۸- تاثیر موثر در سئوی وب سایت شما:  موقعیت جغرافیایی سرور می تواند بر روی seo سایت شما تاثیر بگذارد. مثلا یکی از فاکتور های موثر در بهینه سازی سایت، همخوانی ip جست و جو کننده و وب سایت مورد نظر است. اگر کاربران هدف شما از داخل ایران باشند، بهتر است از دیتاسنتر های داخلی استفاده کنید.

میهن هاستینگ تنوع در تکنولوژی و نرم افزارهای مجازی ساز را در کنار تنوع سخت افزاری (SATA، SSD و…) شامل می شود و دست شما را در انتخاب سرور مجازی کاملا باز گذاشته است تا بتوانید مناسب ترین vps ایران را خریداری کنید.

امکانات ویژه سرور مجازی ایران

– سرور مجازی با دایرکت ادمین رایگان

– سرور مجازی با لایسنس سی پنل  (به همراه فضای بکاپ رایگان)

– مناسب برای سایت های فروشگاهی اینترنتی

– قابل ارتقاء در هر لحظه از شبانه روز

– قابلیت استفاده از VNC

– امکان ایجاد سرور ۲۴ ساعته تست به صورت رایگان

– امکان ارائه انواع مدل های فایروال سخت افزاری

توجه کنید که اگر از سرور مجازی ایران استفاده می کنید دیگر نمی توانید به سرویس های گوگل (مانند ادوردز، ادموب، اد سنس و…) دسترسی پیدا کنید زیرا ایران در این زمینه ها تحریم می باشد. 

قیمت های خرید سرور مجازی ایران شامل سرور مجازی لینوکس داخل ایران و سرور مجازی ویندوز داخل ایران در جدول زیر مشخص شده است. 

– سرور مجازی با دایرکت ادمین رایگان

– سرور مجازی با لایسنس سی پنل  (به همراه فضای بکاپ رایگان)

– مناسب برای سایت های فروشگاهی اینترنتی

– قابل ارتقاء در هر لحظه از شبانه روز

– قابلیت استفاده از VNC

– امکان ایجاد سرور ۲۴ ساعته تست به صورت رایگان

– امکان ارائه انواع مدل های فایروال سخت افزاری

توجه کنید که اگر از سرور مجازی ایران استفاده می کنید دیگر نمی توانید به سرویس های گوگل (مانند ادوردز، ادموب، اد سنس و…) دسترسی پیدا کنید زیرا ایران در این زمینه ها تحریم می باشد. 

قیمت های خرید سرور مجازی ایران شامل سرور مجازی لینوکس داخل ایران و سرور مجازی ویندوز داخل ایران در جدول زیر مشخص شده است. 

بعضی از کاربران به اشتباه گمان می کنند که سرور های مجازی ایران فقط از داخل ایران و سرویس های مجازی خارج از ایران هم فقط در خارج ایران قابل دسترس است. اما این باور درست نیست. vps ای که شما تهیه می کنید چه از داخل ایران و چه از خارج، از کلیه نقاط جهان قابل دسترس است. جالب است بدانید امکان انتقال اطلاعات از سرور مجازی ایران به خارج و برعکس هم وجود دارد. 

اگر قصد ندارید که وب سایتتان را بر روی هاست اشتراکی راه اندازی کنید و می خواهید سروری با منابع بیشتر و اختصاصی تر داشته باشید ما به شما سرور مجازی لینوکس ایران را پیشنهاد می دهیم. vps لینوکس ایران دیتاسنتر های داخلی با پایین بودن پینگ را دارد. به همین دلیل سرعت بالاتری دارد. علاوه بر این ها امکان نصب کنترل پنل های دایرکت ادمین و سی پنل بر روی آن ها فراهم است. بعضی از این پلن ها دارای سرویس رایگان می باشد.

خدمات ارائه شده توسط میهن هاستینگ:

پشتیبانی نرم افزار شامل رسیدگی به درخواست های داده شده مربوط به سیستم عامل، مجازی ساز، نرم افزار های نصب شده در سرور مجازی، کنترل پنل و تنظیمات دیگر نرم افزاری است. خدماتی که میهن هاستینگ برای پشتیبانی نرم افزاری سرور مجازی ایران در نظر گرفته است شامل موارد زیر می باشد. این قسمت جهت شفاف سازی تعهدات ما به شما می باشد.

نصب نرم افزار با تنظیمات پیش فرض: نصب و پیکربندی به صورت پیش فرض است. یعنی نرم افزار ها را با گزینه ها و انتخاب های پیش فرض نصب می کند. نصب فقط از طریق نرم افزارهای مدیریت بسته های استاندارد سیستم عامل انجام می شود. اگر کنترل پنل در سرور نصب شده باشد، فقط از روش های استاندارد و مورد استفاده ی کنترل پنل برای نصب نرم افزار ها استفاده می شود.

پیکربندی و انجام تنظیمات پیشرفته: این قسمت شامل هرگونه پیکربندی و تنظیم فراتر از قسمت بالا ( نصب نرم افزار با تنظیمات پیش فرض) می باشد. مثلا به روز رسانی و اعمال تغییر در تنظیمات فایروال، نصب گواهی SSL، بهینه سازی بانک اطلاعاتی و…

عیب یابی و ارائه راهکار مناسب برای رفع مشکل: بررسی هایی که در این قسمت انجام می شود شامل بررسی سرور، بازبینی log ها، انجام مانیتورینگ و پیدا کردن دلیل از دسترس خارج شدن سرور و غیره می باشد.

به روز رسانی نرم افزار ها: بخش به روز رسانی نرم افزار ها هم مانند قسمت تنظیمات پیش فرض انجام می شود. اما فقط از طریق نرم افزار مدیریت بسته های استاندارد در سیستم عامل انجام می شود. اگر کنترل پنل در سرور نصب شده باشد، فقط از روش های استاندارد و مورد استفاده کنترل پنل برای به روز رسانی نرم افزار استفاده می شود.

علاوه بر این ها امنیت شبکه، مانیتورینگ دائمی شبکه، مانیتورینگ دائمی سرور، بررسی منابع سرور، نصب مجدد، reboot و… هم از جمله خدمات رایگان به شمار می آید.

کلیه ی این خدمات طبق تعهدات به صورت رایگان ارائه می شود. اما در صورتی که درخواست ارائه شده از سوی مشترک در سطح پشتیبانی سرویسش نباشد، خدمات مشاوره شامل دریافت هزینه می باشد.